Artėjant žiemai, vertėtų ne vien susirūpinti sveikata, aprūpinant save dideliu kiekiu vitaminų, šiltų drabužių ir kojinių, bet ir pasirūpinti savo automobilio padangomis. Mūsų šalyje žiemos metu, oro ir kelių sąlygos keičiasi tikrai greitai, retai kada atėjus žiemai, klimatas išlieka šiltas, todėl žieminės padangos turi užtikrinti jūsų saugumą esant sausam, šlapiam orui, kada žemė padengia ledas ir keliai būna slidūs. Žemai tempretūrai, kuri ne vien tik žemę, bet ir kelius padengia sniegu. Žieminės padangos pasižymi išskirtiniu protektoriumi ir gumos mišiniu – jos sukurtos žiemai! Jos užtikrina saugumą, sumažindamos avarijų tikimybę bei užtikrina, kad nebūsite nubaustas dėl netinkamų padangų dėvėjimo žiemos laikotarpiu.

Padangų tipai

Lengviesiems automobiliams skirtos padangos skirstomos į kelias kategorijas. Visų pirma padangos yra taikomos prie klimato – vasaros ar žiemos – sąlygų. Antra, padangos atsižvelgiama į naudojimo sąlygas: ar važiuosite normaliais, miesto keliais, galbūt dalyvausite automobilių lenktynėse, o gal net jums teks važiuoti per vietas, kur apskritai kelias labai prastas rba jo nėra. Ir paskutinė kategorija- padangos, pasižyminčios išskirtinėmis savybėmis: važiavimo su nuleista padanga…taip, būna ir tokių!

Priešingai nei vasarinių, žieminių padangų guma žemoje temperatūroje išlieka lanksti, o protektorius su didesniu kanalų skaičiumi pagerina sukibimą ir stabdymą nukritus temperatūrai. Žieminių padangų guma nepraranda savo elastingumo žemoje temperatūroje ir užtikrina gerą sukibimą. Padangos turi gilius griovelius, kuriais greitai pašalinamas vanduo ar sniegas. Žieminės padangų sukybimas nepalygintinai stipresnis nei vasarinių. Dėvint žiemai pritaikytas padangas, sumažėja stabdymo kelias, slydimo pavojus. Plačiau: https://www.perkupadangas.lt/ziemines-padangos

Kada turėčiau užsidėti žiemines padangas?

Daugelis vairuotojų galvoja, ir šią žinią skleidžia aplinkiniams, kad žieminės padangos reikalingos tik tada, kai pasninga. Tačiau tai yra visiškas mitas. Iš tiesų, labiausiai gelbsti ir pasijaučia žieminių padangų reikalingumas esant žemesnei nei 7 °C temperatūrai. Taigi, atšalus iki tokios temperatūros, tikrai verta suskubti užsidėti žiemines padangas!

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir 2019 metais galima rasti daug kompanijų, kurios už geras kainas siūlo įsigyti kokybiškus produktus. Logiška, kad žieminės padangos pirmiausia turi būti kokybiškos. Jeigu taupysite šioje vietoje, tuomet suprantama, kad tokios padangos bus tinkamos įvairiomis oro sąlygomis. Saugumas turėtų būti pirmoje vietoje. Dažna klientų klaida, kad pirkdami padangas jie stengiasi daug sutaupyti ir taip nusiperka prastos kokybės padangas.