Užuolaidos nėra arba bent jau nebėra toks populiarus interjero dekoravimo sprendimas, kaip seniau. Dabar žymiai daugiau būstų turi roletus arba žaliuzes, o ne užuolaidas. Taip yra ne tik dėl grožio ir tendencijų, tačiau ir dėl praktiškumo. Kadangi poreikis jiems vis auga, mes pasistengsime jus supažindinti su svarbiausia informacija apie žaliuzes ir roletus.

Kuo skiriasi roletai nuo žaliuzių?

Pradėkime nuo apibrėžimų išskyrimo. Nors daugumai turbūt jau žinoma, kuo roletai skiriasi nuo žaliuzių, bet žinių atšviežinimas tikrai nepakenks.

Roletai – tai ritininės žaliuzės arba išvyniojamos žaliuzės. Jie yra valdomi grandinėle – ją reikia tempti ir roletai išsiskleidžia arba susiskleidžia, o taip pat gali būti valdomi ir elektriniu varikliuku. Jie vientisi.

Žaliuzės – ant lango montuojamas dangos tipas, kartais vadinamas užuolaidų tipu, pagamintas iš lygiagrečių plokštelių. Žaliuzės ne vientisos. Jas galima pasukti ir taip pakeisti tarpus tarp jų – reguliuoti apšvietimą.

Abu sprendimai yra savotiškai praktiški ir naudingi. Jeigu jums įdomu, kokių gi tipų, spalvų ir dydžių žaliuzių ir roletų galima įsigyti – užsukite į www.varle.lt internetinę parduotuvę!

Apsauga nuo vabzdžių – tinklelis

Alternatyva žaliuzėms arba roletams yra paprasčiausia apsauga nuo vabzdžių. Šis sprendimas taip pat gali būti geru papildymu esamam sprendimui. Mes visi žinome, kad vasaros naktį norisi prasiverti langą ir kvėpuoti grynesniu oru. Tačiau kambaryje dūzgianti musė ar uodas gali neleisti užmigti. Būtent tam naudojami langų tinkleliai. Jų dėka galima laikyti atidarą langą net tada, kai viduje dega šviesa ir išvengti nepageidaujamų, zvimbiančių svečių.

Varikliukai ir automatizuoti sprendimai

Ar žinote, kad roletai gali būti automatizuoti? Tai aktualu tada, kai turite didelius namus, arba labai aukštų langų savo būste. Su tokiais roletais gausite ir pultelį arba per savo išmanųjį telefoną paspausite keletą mygtukų ir roletai susiskleis arba išsiskleis. Dažnai juos galima ir užprogramuoti, kad taip jie padarytų tam tikru dienos metu (pvz., saulei tekant ir leidžiantis).

Žaliuzių automatizavimas pasitaiko rečiau. Nors toks sprendimas kainuoja brangiau nei įprastos žaliuzės, bet kai kada į tai investuoti yra tikrai verta.

Kada rinktis roletus, o kada žaliuzes?

Sudėtingas, bet gana dažnas ir svarbus klausimas. Iš esmės būtų lengva sakyti, kad roletai yra patogesnis bei praktiškesnis sprendimas, bet taip teigti išsyk būtų klaidinga.

Roletus yra lengviau plauti ir prižiūrėti, juos visada galima pakeisti, nekeičiant pačio mechanizmo. Žaliuzių valymas ir priežiūra yra kone dešimt kartų sudėtingesnė, o ir keisti jas reikėtų su viskuo. Tačiau žaliuzės leidžia reguliuoti į patalpą patenkančios šviesos kiekį daug geriau nei roletai.

Pagal tai ir pagal tai, kas gražiau žiūrisi jūsų interjere reikia pasirinkti. Negalvokite, kad vienas sprendimas yra visada geresnis už kitą – rinkitės pagal situaciją.

Kaip daryti su didesniais langais arba stiklinėmis durimis?

Dar vienas dažnas klausimas – kurį sprendimą montuoti ant didelių langų ar nestandartinių išmatavimų stiklo? Atsakysime paprastai – nuspręskite ar svarbiau privatumas, ar komfortas bei apšvietimas. Jeigu svarbiau privatumas – tikriausiai geriau rinktis roletus, o, jeigu komfortas ir šviesos patekimas – žaliuzės.

Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant?

Yra dar keli dalykai, į kuriuos labai reikėtų atkreipti dėmesį prieš pirkimą:

  • Matmenys – būkite 100 proc. užtikrinti, kad roletai ar žaliuzės aukščiu ir pločiu atitinka langą;
  • Spalva – nepamirškite, kad tamsūs roletai gali visiškai nepraleisti šviesos, o šviesūs – leis suprasti, koks lauke paros metas;
  • Valdymo mechanizmas – keisti grandinėles ar virveles yra tikras vargas. Pasirūpinkite, kad jūsų roletų ar žaliuzių valdymo mechanizmas būtų patvarus ir tvirtas.