Kuo ypatingos vinilinės grindų dangos?

Nors pats pavadinimas skamba išskirtinai ir daugelis gali pamanyti, jog apie šį produktą dar nėra girdėję ir tuo labiau nėra jo matę, tačiau iš tikrųjų tai yra gana įprasta pvc grindų danga. Tačiau nereikėtų skubėti daryti išvadų ir maišyti šio tipo grindų dangos su linoleumu, kuris visiems įprastas ir neatsiejamas nuo daugumos namų, o ypač viešų patalpų, jau prieš keliasdešimt metų, gal dėl šios asociacijos nėra itin mėgstamas ir populiarus šiomis dienomis. Jeigu pasidomėsite, kokios vinilinės grindys Ermitažas prekybos centre parduodamos, tikrai pastebėsite, jog jos neturi panašumo su linoleumu, netgi jų klojimas yra kitoks. Tačiau jos turi pvc medžiagai būdingas gerąsias savybes: yra visiškai atsparios drėgmei, todėl puikiai tinka naudoti net pakankamai šlapiose patalpose, o tuo pačiu nereikalauja ypatingos priežiūros ir jų valymas yra itin paprastas.

Kokia grindų danga būtų geriausia namuose?

Tai vienas iš klausimų į kurį kartais nelengva atsakyti sau įsirenginėjant namus, kadangi dabar yra tikrai nemažas grindų dangos pasirinkimas, o ir praktiškąją pusę su norimu stiliumi ne visuomet paprasta suderinti. Pirmiausia reikėtų nuspręsti ar visuose namuose vyraus viena danga ar ją rinksitės priklausomai nuo patalpos. Pastarasis variantas gali suteikti gerokai daugiau laisvės, kadangi vienokios yra grindų dangos virtuvei, dar kitokios voniai ar miegamajam kambariui, kur galima prioritetą teikti išvaizdai, o ne praktiškumui.

Medinės grindų dangos ir jų alternatyvos

Medis jau nuo senų laikų mūsų kraštuose yra viena iš populiariausių statybinių medžiagų – iš jo buvo ne tik gaminami baldai, klojamos grindys, bet ir statomi namai. Tačiau dabar, kai visos technologijos ir medžiagos smarkiai patobulėjo, galima rasti ir pigesnių, ir kokybiškesnių ir netgi ilgaamžiškesnių alternatyvų, bent jau pačio namo statybai, kadangi interjere, net atsiradus kitoms medžiagoms, medis nebuvo išstumtas. Jeigu apžvelgsime, kokios yra populiariausios grindų dangos, tai daugumai nebus sunku atspėti, kad pirmoje vietoje yra laminuotos grindys, kurios savo išvaizda yra labai artimos natūraliam medžiui, bet jų kaina gerokai žemesnė, o ir priežiūros tokios grindys reikalauja gerokai mažiau. Ne ką mažiau mėgstamos yra ir plytelės, kurios pasižymi išskirtiniu atsparumu tiek dėvėjimuisi, tiek ir aplinkos sąlygoms, todėl plačiai naudojamos virtuvėse, prieškambariuose bei voniose. Prie tokio plataus naudojimo prisidėjo ir galimybė išvedžioti šildymą po grindimis ir taip užtikrinti, kad nebus šalta vaikštant ar sėdint ant bet kokio paviršiaus.

Guminė grindų danga garaže

Dauguma garažų apsiriboja tiesiog iš cemento išlietomis grindimis, kadangi kitos grindų dangos labai greitai nusidėvėtų nuo nuolatinės drėgmės bei automobilio sukeliamos trinties, o jeigu dar prie to pridėtumėme ir papildomus garaže atliekamus buities ar remonto darbus. Tačiau dabar rinkoje populiarėja unikali išeitis – guminės grindys, kurios pasižymi didžiuliu atsparumu, tad nereikia baimintis, jog kažkam nukritus ir automobiliui užvažiavus ant jų bei stabdant bus pažeistos, be to, jos yra atsparios drėgmei ir temperatūros pokyčiams. Dėl šių priežasčių idealiai tinka garažams kartu suteikdamos ne tik praktiškumo, bet ir pagerindamos bendrą vaizdą.