Kokią medieną rinktis terasai?

Galime pastebėti, jog Depo terasinės lentos yra pačių įvairiausių medžio rūšių. Aišku, galima rinktis ir nebūtinai natūralų produktą, tačiau kol kas populiariausias pasirinkimas yra visgi maumedžio lentos. Tačiau dėl to kitos rūšys tikrai neturėtų būti nurašytos, kadangi jos taip pat plačiai naudojamos. Be to, gali būti net ir tos pačios lentos, tačiau apdirbtos skirtingais būdais ir jų išvaizda bei savybės skirsis pakankamai ryškiai. Optimaliausi savo kainos ir kokybės santykiu yra spygliuočių gaminiai. Būtent pastarųjų daugiausiai daroma tiek iš vietinės žaliavos, tiek ir iš importuotos. Kuomet reikalingos, pavyzdžiui, maumedžio terasinės lentos Šiauliai. Kadangi šis medis natūraliai mūsų šalyje nėra plačiai paplitęs. Renkantis reikia įvertinti savo terasą – ar ji bus atvira, ar uždara. Taip pat ar galėsite periodiškai skirti laiko jos priežiūrai. Šie aspektai gali labai padėti priimti geriausią sprendimą.

Maumedžio lentos ir jų išskirtinės savybės

Kiekviena medžio rūšis pasižymi jai būdingomis savybėmis. Kurias žinodami žmonės kiekvieną iš jų pritaiko savo reikmės ten, kur jos geriausiai tinka. Kalbant konkrečiai apie šią rūšį, tai populiariausias gaminys iš jos yra terasinės lentos. Aišku, pušinės terasinės lentos kaina bus gerokai žemesnė. Tačiau ir savo tvirtumu bei atsparumu aplinkos sąlygoms ji nelabai galės lyginti su maumedžiu. Kuris pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Todėl ir yra naudojamas, kur medžiui tenka maksimali apkrova ir nuolatinė trintis bei besikeičiančios oro sąlygos. Kalbant apie maksimalią tarnavimo trukmę turėtų būti išskirtas Sibiro maumedis. Kadangi jis auga pakankamai atšiauriomis sąlygomis, todėl natūraliai ir pats medis susiformuoja gerokai tvirtesnis. Aišku, šio gaminio kaina gali būti kažkiek didesnė, tačiau taip yra ne šiaip sau.

Kuo ypatingas degintas maumedis?

Tradicija deginti mediena mūsų kraštams nėra būdinga, todėl anksčiau apie tokį apdirbimo būdą nelabai kas buvo girdėjęs. Tačiau šiais laikais, kuomet informacija lengvai pasiekia bet kurį pasaulio kraštą, jau taikomas deginimas ir Lietuvoje. Toks būdas atkeliavo iš rytų, kur skaičiuoja jau ne vieną šimtmetį. Tam naudojamas įprastos maumedžio lentos, kurios yra paveikiamos ypatingai aukšta temperatūra. Ji netgi aukštesnė už liepsnos. Ir iškart tokią mediena atpažinti nebus sudėtinga, kadangi ji turės savitą išvaizdą. Bet pakyčiai bus ne tik išvaizdoje. Taip apdirbtos lentos pasižymės dar didesniu atsparumu aplinko sąlygoms. Be to, jos bus gerokai mažiau patrauklios įvairių rūšių medienos kenkėjams. Ir tikrai neturėtų žmonių gąsdinti mintis, kad reiks liesti sudegusį medį, kuris gali ištepti. Kadangi proceso metu jis yra apdirbamas ir po to dar papildomai padengiamas specialia alyva. Todėl tokios maumedžio terasinės lentos Klaipėdoj naudojamos ypač dažnai.

Kaip sutaupyti perkant medieną?

Natūralu, kad vienų medžio rūšių produktai bus pigesni, o kitų brangesni. Prie pastarųjų galėtų būti priskiriamos maumedžio lentos. Tačiau net ir jas perkant galima sutaupyti. Kadangi yra nemažai skirtingų tiek medžio apdirbimo, tiek pardavimo įmonių, todėl vertėtų pasidomėti bent dalies jų kainomis. Galima ieškoti, kiek, pavyzdžiui, kainuoja maumedžio terasinės lentos Garliava arba bet kurioje kitoje šalies vietoje. Patogiausia ten, kur patys gyvenate. O tuomet jau reikėtų palyginti pasiūlytas kainas ir išsirinkti patraukliausią variantą.