Daugeliui ši sąvoka tikrai nebus naujiena kaip ir pats produktas, kadangi jis naudojamas jau pakankamai seniai. Tačiau norint geriau suprasti visas ypatybes reikėtų pradėti nuo to, kas yra klinkeris. Taip vadinamos praktiškai visos plytos ar plytelės, kurios išdegamos itin aukštoje temperatūroje. Dažniausiai ji svyruoja nuo 1100 laipsnių pagal Celsijų iki 1300 laipsnių. Taip sukuriamas ne tik išskirtine išvaizda pasižymintis gaminys, tačiau ir turintis unikalias savybes. Toks produktas yra itin atsparus drėgmei, temperatūros pokyčiams ir netgi mechaniniams pažeidimams. Be to, net ir po daugybės metų išvaizda lieka praktiškai nepakitusi, todėl galima sakyti, jog tai yra vienas iš ilgaamžiškiausių gaminių. Būtent dėl visų šių savo savybių jos yra itin vertinamos praktiškai visame pasaulyje. O pagrindines ypatybes galima apibūdinti tiek unikalų gamybos procesą, kurio metu sukuriama visiškai skirtinga kiekvienos plytelės ar plytos išvaizda, tiek ir jų savybes. Kurioms prilygti gali tik nedaugelis kitų gaminių. Be to, šie produktai neretai dar atpažįstami iš nelygaus bei gruoblėto savo paviršiaus, kuris nėra labai būdingas kitoms medžiagoms.

Kur naudojamas klinkeris interjere?

Šio gaminio panaudojimo sritys yra ypatingai plačios, kadangi jis gali tarnauti ne tik kaip statybinė, tačiau ir kaip apdailos medžiaga. Būtent šiam tikslui mūsų šalyje klinkeris naudojamas dar dažniau. Be to, jis tinka tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai. Žinoma, jeigu visą interjerą padengtų  klinkerio plytelės, vaizdas būtų gana neįprastas ir tikrai ne visiems priimtinas. Tačiau jas komponuojant su kitomis medžiagomis kaip kontrastą ir išryškinančias detales galima susikurti tikrai unikalų stilių. Tuo tarpu išorėje jos ne tik gali tarnauti kaip pagrindinė apdailos medžiaga, tačiau ir užtikrinti ilgaamžiškumą. Ypač lyginant su kitomis alternatyvomis, kurios naudojamos lauko apdailai. Kadangi dauguma jų nepasižymi tokiu atsparumu aplinkos sąlygoms. Taigi, panaudojimas yra gana platus, o medžiagos unikalumas lemia, kad ji statybų sektoriuje daugeliui yra gerai pažįstamas produktas. Ir jos naudojimas nemažėja netgi keičiantis visoms kitoms technologijoms bei medžiagoms.

Kiek kainuoja plytelės klinkerio?

Ieškant atsakymo į šį klausimą galimą išgirsti gana įvairių nuomonių. Dalis žmonių sakys, jog tai gana ekonomiškas sprendimas, tačiau kita dalis gali teigti, kad tai gana prabangus variantas. Ir tame bus tiesos, kadangi rinkoje galima rasti ne vieną pigesnę alternatyvą. Tačiau ir pačių plytelių kainą gali būti gana skirtinga priklausomai nuo konkretaus pasirinkimo. Bet kokybiškiausi produktai tikrai nebus pigūs, tačiau toks variantas bus vis tiek finansiškai patrauklesnis pasirinkimas, negu kad namo statyba iš plytų. Kadangi šiuo atveju būtent apdailos metu sukuriamas toks įvaizdis. Taigi, kainos gali būti pakankami įvairios ir net apytikslę sumą įvardinti sudėtinga. Kadangi ji dar priklauso ir nuo konkretaus pardavėjo, kurių rinkoje galima rasti tikrai ne vieną. Tačiau galvojant apie šį variantą reikia nusiteikti, jog plytelės kaina tikrai nebus labai maža. Be to, papildomai kainuos ir jų montavimo darbai ir tam reikalingos medžiagos. Tačiau šis gaminys pasižymės išskirtinėmis savybėmis bei ilga tarnavimo trukme.

https://www.vokiskakeramika.lt/klinkerio-plyteles.html