Kaina gali skirtis net kelis kartus priklausomai nuo pasirinkimo. Žinomesnių gamintojų produktai tikrai bus brangesni už visiškai negirdėtų ir rinkoje gana neseniai esančių pardavėjų gaminius. Be to, naujausi šilumos siurbliai kainuos tikrai brangiau už jau gerokai senesnius variantus, tačiau ir šis aspektas yra gana logiškas, kadangi naujesni produktai pasižymi išskirtinėmis savybėmis, modernesniais įrenginiais, kurie, nors ir kainuoja brangiau, tačiau savo darbą atliks kokybiškiau bei efektyviau, o ir tarnavimo laikas jų, tikėtina, bus ilgesnis. Tačiau šilumos siurbliui su rekuperatoriais rinkoje kaip vėdinimo ir šildymo sistema yra sąlyginai nebrangus variantas, jeigu juos lyginsime su kitais įrenginiais. Kainą dar sumažinti leidžia pakankamai nesudėtingas ir nebrangus visos sistemos įrengimas.

Kaip veikia oras vanduo ir rekuperatorius?

Pagrindinis tokios sistemos skirtumas ir privalumas lyginant su įprastu vėdinimo įrenginiu yra tai, jog be įprastų funkcijų kartu šildomas vanduo. Tačiau rekuperatorius su vandeniniu šildytuvu veikia iš esmės tokiu pačiu principu kaip ir be jo – iš aplinkos yra paimamas oras, kuris netiesiogiai kontaktuoja su iš pastato išeinančiu oru, būtent šio kontakto metu užtikrinamas šilumos apsikeitimas, kuomet aplinkos oro temperatūra tampa artimesnė iš vidaus išeinančiam. Todėl sistemai reikia sunaudoti mažiau energijos, jog patiekiamas oras būtų reikiamos temperatūros, o tai leidžia sutaupyti nemažai pinigų vartotojams. Taip pat šilumos siurbliai su rekuperatoriais dar būna prijungti prie vandens tiekimo ir užtikriną jo šildymą.

Populiariausios šildymo sistemos Lietuvoje

Jau praeina tie laikai, kai nuosavuose namuose šiluma daugiausiai būdavo generuojama kieto kuro pagalba, kuriuos pastoviai reikia rūpintis, o ir tokios sistemos saugumas nėra aukščiausio lygio. Todėl dabar jiems vietą užleidžia šilumos siurbliai su rekuperatoriais, kurie nereikalauja specifinės priežiūros ir veikia tik elektros pagalba. Be to, tokios sistemos įrengimas nėra sudėtingas ir brangus malonumas, tad daugumą ja noriai pakeičia anksčiau sumontuotus įrenginius. Didesnėse patalpose bene populiariausi yra lubiniai rekuperatoriai, kurie puikiai užtikrina nemažo oro kiekio vėdinimą ir pasižymi tikrai dideliu našumu. Individualiuose namuose dažnu pasirinkimu tampa kanalinis rekuperatorius, kuris yra kiek mažesnis, dar lengviau sumontuojamas, tačiau efektyviai atlieka savo funkciją. Taip pat populiarus yra ir ortakinis šilumos siurblys, nuo kurio galima labai plačiai išvedžioti ortakius ir taip užtikrinti gerą vėdinimą.

Lietuviški rekuperatoriai ir kodėl verta į juos atkreipti dėmesį?

Rinkdamiesi produktą lietuviai neretai prioritetą teikia europietiškiems arba Japonijoje sukurtiems produktams, kadangi šios šalys asocijuojasi su patikimais gaminiais, tačiau šiais laikais nevertėtų nurašyti ir lietuviškų produktų. Būtent mūsų šalyje gaminami šilumos siurbliai su rekuperatoriais kuriami taip, jog kuo idealiausiai atitiktų Lietuvos klimatą. O tai reiškia, kad jie bus pritaikyti tiek prie šiltų vasarų, tiek prie šaltų žiemų, kurios ne kasmet, tačiau vis dar pasitaiko. Taigi, toks gaminys ne tik efektyviai atliks savo funkciją, tačiau kartu galima bus neabejoti, jog atsiras kažkokie gedimai ar trikdžiai dėl gamintojo nenumatytų aplinkybių, su kuriomis įrenginiui gali tekti susidurti mūsų šalyje. Be to, pardavėjams atkrinta visos išlaidus susiję su importavimu, tad lietuviškas pirkinys gali pasižymėti ir žemesne kaina.