Aišku, daugumai paprastų interneto vartotojų to, tikriausiai, niekuomet neprireiks, nebent pradėtų specifinę veiklą. Kuri būtų glaudžiai susijusi su informacinėmis technologijomis. Tačiau visai nebūtina, jog kurtumėte sudėtingas programas arba skaičiavimus. Kai kuriais atvejais virtualūs serveriai reikalingi ir turint savo internetinę svetainę su pakankamai nemažu lankytojų srautu bei apkrova. Jie skirti ir būna reikalingi tuomet, kada neužtenka bendro naudojimo serverio resursų. Tokiais atvejais dedikuoti serveriai gali ne tik suteikti papildomų galimybių, bet ir bendrai stabilizuoti sistemos veikimą. Kas daugeliu atvejų yra ypač svarbu ir gali kelti pakankamai nemažai problemų.

Virtualus serveris nereikalauja tiek daug investicijų

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti jog dedikuoti serveriai yra pakankamai prabangus dalykas, kurį sau leisti gali tikrai ne kiekvienas. Aišku, jeigu patys pirksite visą įrangą bei užsiimsite jos priežiūra, tuomet kaina bus pakankamai nemaža. O prie to dar reikėtų pridėti ir specifines žinias, kurios tiesiog būtinos, jog viskas sklandžiai veiktų. Tačiau tam yra labai paprasta ir visai nebrangi alternatyva, tai nuoma. Tokiu būdu jūs gaunate galimybę naudotis serverio resursais. Be to, priklausomai nuo asmeninių poreikių galima pasirinkti, kokio galingumo dedikuotas serveris jums bus reikalingas. Aišku, nuo to atitinkamai keisis ir kaina, tačiau ji bus minimali lyginant su sumą, kurią tektų išleisti už nuosavą įrangą. Ir tai bus mėnesinė įmoką, kurią reikės mokėti priklausomai nuo to, kiek laiko jums reikės šios paslaugos. Pigiausi variantai prasideda vos nuo kelių Eurų per mėnesį. Tad tai sau leisti gali kiekvienas ir tikrai niekas nedrįstų ginčytis, jog serveriui reikia daug investicijų.

Ar visuomet reikalingi Windows serveriai?

Atsakymą į šį klausimą gali pateikti ne tik IT specialistai, bet ir ši specifinė rinka. Kurioje didelę dalį sudaro ne anksčiau minėtieji, o Linux serveriai. Tad pasirinkimas ir sprendimas, kokie konkrečiai dedikuoti serveriai bus reikalingi turėtų labiausiai priklausyti nuo programų, su kuriomis planuojate dirbti. Nemaža dalis jų yra pakankamai universalios ir tuomet tik bet kuris variantas. Tačiau gali pasitaikyti ir tokių, kurioms, pavyzdžiui, bus reikalinga MS Windows aplinka. Tokiu atveju pasirinkimo neturėsite ir privalėsite rinktis atitinkamą serverį.

Ką daryti, jeigu turima internetinė svetainė veikia nestabiliai?

Aišku, tą lemti gali pačios įvairiausios priežasties, tad kiekvienu atveju būtų geriausia atskirai konsultuotis su šios srities specialistais. Tačiau pirmiausia reikėtų pažiūrėti ar nėra kažkokių klaidų ir ar visos funkcijos tinkamai veikia. Gali būti, kad reikėtų kažką pakoreguoti, kas buvo praleista arba padaryta ne taip jos kūrimo metu. Tačiau jeigu su tuo susijusių problemų rasti nepavyko, gali būti, jog neužtenka turimų resursų. Kitaip tariant naudojami jūsų arba įprasti interneto serveriai nepajėgia susitvarkyti su svetainės apkrova. Bet tai išspręsti nebus sudėtinga. Tik reikės pasidomėti kokie yra vps serveriai arba dedikuoti serveriai. Tuomet atitinkamai pagal apkrovas išsirinkti tinkamiausią variantą. Aišku, greitesnis bei galingesnis serveris visuomet duos geresnius rezultatus. Tad šioje vietoje galima per daug netaupyti, nebent tiksliai žinote, kokių resursų jums reikės.