Pasitaiko, jog žmonės galvoja, kad reabilitacija yra reikalinga tik tuo atveju, kai žmogus yra po traumos ar ligos. Dažnai žmonės, kurie jaučiasi prastai, net nepagalvoja apie reabilitaciją, nes mano, jog ten gydosi žmonės, kurie yra itin prastos savijautos ir būklės. Nors reabilitacijos centruose yra nemažai sunkios būklės pacientų, kuriems yra būtina sustiprinti sveikatą po traumos ar ligos, yra ir tokių, kurie jaučia nedidelį nuovargį. Reabilitaciją pasirinkti yra verta įvairiais atvejais:

 

  • Jei esate po sunkios traumos ar ligos, tuomet turbūt gydytojas Jums rekomenduos reabilitaciją. Tokiais atvejais neretai reabilitacija kaina yra būtina, jog pacientas sustiprėtų ir atgautų jėgas/
  • Pasirinkti reabilitaciją gali būti naudinga tiems, kurie jaučia nuolatinį nuovargį. Pasitaiko, jog žmonės jaučiasi pavargę net ir tuomet, kai gerai išsimiega. Gali būti, jog Jums reikalinga pagalba, jog sustiprėtumėte.
  • Reabilitacijos centruose yra teikiama pagalba ir tiems, kurie turi psichologinių problemų. Jei jaučiate vidinį skausmą ar jaučiatės prastai, nes Jus vargina pastovios mintys ar kiti dalykai, tuomet verta pasirinkti psichologą ar psichiatrą. Psichologas gali išklausyti ir patarti, ką daryti tam tikrais atvejais. Jis gali pasiūlyti, kaip elgtis, jog pasijustumėte geriau. Jei psichologo konsultacijos neužteko ir jo patarimai nepadeda, tuomet gali būti, jog Jums reikalinga psichiatro pagalba. Psichiatrai paskiria vaistus, kurie padeda kovoti su psichikos sutrikos, nuotaikų kaitomis. Jei jaučiate, jog sergate depresija, gali būti, jog psichiatras Jums paskirs vaistus, kurie padės jaustis geriau. Svarbu žinoti, jog tokiu atveju Jūs turėsite lankytis reguliariai pas psichiatrą. Jei Jums skirti vaistai, negalima jų tiesiog nutraukti vartoti, vos tik panorėjus. Vaistus vartoti reikia taip, kaip buvo nurodyta ir nutraukti tik tuomet, kai tai patars psichiatras. Daugelis nori išvengti konsultacijos su psichiatru, nes bijo, jog tai turės įtakos vairavimo teisėms ar darbui. Pasitaiko, jog paciento būklė yra tokia prasta, jog iš jo yra atimamos vairavimo teisės. Tačiau dažniausiai psichiatras tik pataria nevairuoti, vartojant tam tikrus vaistus. Darbui tai neturėtų daryti įtakos. Jei nepasakosite kitiems, jog lankėtės pas psichiatrą, darbdavys nesužinos. Pasitaiko, jog žmonės nenori vartoti vaistų, tokiu atveju Jums reikia psichologo, kuris patars, ką daryti, jog pasijustumėte geriau.
  • Pasirinkti reabilitacijos centrą galima ir įvairiais kitais atvejais. Jei jaučiatės prastai, susisiekite su gydytoju ir paprašykite siuntimo.

 

Pasirinkti reabilitacijos centrą verta tiems, kurie nori jaustis gerai ir būti sveiki.