Prasidėjo 2020 – ieji, o tai reiškia, kad stebėsime ir naujas internetinių svetainių kūrimo tendencijas. Taigi, skubame atsakyti į klausimą – koks bus internetinių svetainių kūrimas subconit.lt 2020 – iaisiais, kokiomis tendencijomis vadovausimės?
Minimalizmas
Jei 2017 ar 2018 metais buvo nesunku pastebėti, kad vyravo spalvų, formų, šriftų, dekoro detalių gausa, tai 2020 – ieji pasiūlys atsigręžti į minimalizmą, ir naudoti kuo mažiau papildomų detalių, animacijų ar dekoro elementų, atsisakyti įmantrių šriftų. Ir tikrai nereikėtų manyti, jog tai – blogai: priešingai, minimalistinis internetinių svetainių dizainas kurs švaros, lengvumo, gaivumo, profesionalumo įspūdį; leis labiau atkreipti dėmesį į tai, kas iš tiesų yra svarbu bei reikalinga.
Organinės formos
Tam tikrų asimetrijos apraiškų jau buvo galima pastebėti ir ankstesniais metais, tačiau 2020 – aisiais internetinių svetainių kūrimas stebins dar drąsesniais sprendimais – bus pasirenkamos organinės formos, t.y., vaizdas bus formuojamas vengiant tiesių ar griežtų linijų; siekiant sudaryti išsiliejusio skysčio įspūdį ir t.t., bus vengiama ribų.
Tekstas ir vėl madingas
Jei 2016 – 2018 metais buvo tvirtinama, kad tekstinis turinys yra tai, kam interneto svetainių vartotojai nenori skirti savo laiko, tai belieka tik pabrėžti, kad 2020 metais tekstas ir vėl taps madingu bei reikalingu. Daugelis interneto svetainių vartotojų pripažįsta, kad pasiilgo to jausmo, kuomet galima skaityti naudingą ir įdomų turinį; be to, nereikia pamiršti, kad video turinyje neretai pateikiama daug bereikšmių detalių, kuriuos tiesiog vargina. Tad internetinėse svetainėse 2020 – ais ir vėl išvysime daug teksto.
Praktiškos mikroanimacijos
Jei manote, kad visos 2020 – ųjų metų tendencijos suksis vien tik apie estetiką, tai labai klystate – ypatingas dėmesys bus skiriamas ir praktiškumui. Bus gausiai naudojamos mikroanimacijos, kurių pagrindinė paskirtis – ne puošti interneto svetainę, o supaprastinti naudojimąsi ja. Sekdami šiomis mikroanimacijos, naudotojai galės kur kas greičiau rasti juos dominančią informaciją.
Štai, ko galime tikėtis iš internetinių svetainių kūrimo 2020 – ais metais. Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad tam tikri dalykai, kurie buvo aktualūs ankstesniais metais, bus aktualūs ir šiais. Tai – internetinių svetainių pritaikymas mobiliesiems įrenginiams; minimalus svetainės užsikrovimo greitis; estetika.