Spirulina yra vienas iš populiariausių pasaulyje naudojamų papildų ir taip yra ne šiaip sau. Šis papildas pasižymi didžiuliu maistinių medžiagų kiekiu bei antioksidantinėmis savybėmis, kas leidžia džiaugtis ne tik sveiku kūnu, bet ir puikia psichologine būsena. Tačiau Lietuvoje šis papildas dar nėra labai plačiai naudojamas ir vienintelė to priežastis galėtų būti ta, jog žmonės dar nežino apie jį, nors pabandžiusieji mielai rekomenduoja spirulina tabletes ir savo draugams, tad tik laiko klausimas, kada ir mūsų šalyje šis papildas taps vienu iš daugiausiai naudojamų. Tuo neabejoja ir UAB “GERA KARMA” vadovas Andrejus Petruša, kurį mes ir pakalbinsime, jog geriau susipažintumėme su spirulina produktais.

Gal galėtumėte pradžiai supažindinti su savo įmonės veikla?

Mes esame licencijuoti maisto papildų, bei kosmetikos gamintojai Lietuvoje. Šiuo metu praktiškai visą dėmesį skiriame „supermaistui“, bei PREMIUM maisto papildų gamybai. Kadangi pagrindinis mūsų kriterijus yra gaminių kokybė, todėl mūsų produktuose nerasite jokių dažiklių, pigių konservantų ar GMO. O kad mūsų klientams būtų dar paprasčiau išsirinkti ir būti tikriems dėl aukštos kokybės, visi mūsų produktai skirti Lietuvos rinkai yra pažymėti mūsų oficialiu ir registruotu prekės ženklu – GERA KARMA™. Pirkdami šiuos produktus jie gali būti tikri, jog įsigys aukščiausios kokybės, unikalios sudėties bei maksimalaus veiksmingumo gaminį.

Žinome, kad jūs parduodate ir spirulina tabletes, kuo jos yra ypatingos?

Dėl savo maistingumo spirulina tabletes priskiriame prie “supermaisto”, kadangi jos yra koncentruotas baltymų ir amino rūgščių, vitaminų, mineralų, maistinių skaidulų ir chlorofilo šaltinis. Tad net vartojant nedidelį kiekį gaunate pakankamai šių organizmui būtinų medžiagų. Taip pat labai svarbu paminėti, kad tai yra visiškai natūralus produktas, neturintis jokių priedų, o vienintelė jo sudedamoji dalis yra gėlavandenis melsvadumblis (spirulina platensis). Dumbliai natūraliai džiovinami naudojant spray evaporation technologiją, kuri leidžia sukurti spirulina miltelius ir išlaikyti dumblio maistinę vertę. O tuomet spirulina milteliai suspaudžiami į tabletes ir taip pateikiami vartoti žmonėms. Jie padeda ne tik gerai jaustis, bet ir išvengti daugybės ligų arba net nuo jų pagyti.

O kokių konkrečių ligų galima išvengti vartojant spirulina produktus?

Tokių ligų yra tikrai daug, tad jeigu pradėčiau visas vardinti, tikriausiai, net ir jums nebūtų įdomu klausyti daugybės mokslinių pavadinimų, todėl aš pasidalinsiu 7 savybėmis, kuriomis pasižymi spirulina ir kaip tos savybės gali teigiamai paveikti sveikatą, o kartu ir padėti išvengti atitinkamų ligų.

  1. Pasižymi antioksidantinėmis ir priešuždegiminėmis savybės

Oksidaciniai pažeidimai gali pakenkti jūsų ląstelėms ir jose esančiai DNR, ko pasekoje atsiranda lėtinis uždegimas dėl kurio gali išsivystyti daugybė ligų, tarp jų ir vėžys. O viso to išvengti padeda spirulina sudėtyje esanti medžiaga “phycocyanin”, kuri dumbliui ir suteikia mėlynai žalią spalvą. Ji kovoja su laisvaisiais radikalais ir taip slopinama uždegiminių signalų molekulių gamyba, kas leidžia išvengti sunkių ligų.

  1. Sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Tikriausiai, žinote, jog būtent šios ligos yra viena iš dažniausių mirties priežasčių visame pasaulyje, tačiau periodiškas spirulina tablečių vartojimas gali padėti to išvengti. Būtent tai leidžia sumažinti bendrą cholesterolio kiekį, kartu sumažinant “blogojo” cholesterolio ir trigliceridų koncentraciją, bet tuo pačiu padidinant “gerojo” cholesterolio kiekį.

  1. Gali sumažinti kraujospūdį

Aukštas kraujospūdis kenkia sveikatai, nors su tuo susiduria gana nemažai žmonių. Labai mažas kiekis spirulina neturi įtakos kraujospūdžiui, tačiau vartojant šių tablečių daugiau, bent jau mūsų rekomenduojamą normą, galima sumažinti kraujospūdį. Tai nulemia padidėjusi azoto oksido gamyba, kuris yra signalizuojanti molekulė, padedanti atpalaiduoti ir išplėsti kraujagysles

  1. Palengvina alergijos simptomus

Daugiausiai alergijų pasireiškia dėl jautrumo žiedadulkėms, gyvūnų plaukams ar net grūdinių augalų dulkėms. Labai tikėtina, kad kiekvienas artimųjų rate sutinka žmonių, susiduriančių su šia problema, kuri vadinama alerginiu rinitu ir pasireiškia nosies gleivinės uždegimu. O tuomet jau atsirandi ir tokie simptomai kaip nosies užgulimas, niežėjimas, čiaudulys. Būtent juos palengvinti gali spirulina tabletės.

  1. Gali padėti kovojant su anemija

Ši liga dar vadinama mažakraujyste, jos yra daugybė formų, bet, dažniausiai, anemija pasireiškia dėl hemoglobino arba raudonųjų kraujo kūnelių sumažėjimo kraujyje, tuomet jaučiamas silpnumas ir nuovargis. Tačiau tyrimai nustatė, kad spirulina papildų vartojimas gali padidinti hemoglobino kiekį raudonuosiuose kraujo kūneliuose ir sustiprinti imuninę sistemą.

  1. Sustiprina raumenis bei pagerina jų ištvermę

Pagrindinė raumenų nuovargio priežastis yra oksidaciniai pažeidimai, kuriuos sukelia aktyvi fizinė veikla. Būtent spirulina vartojimas gali padėti sumažinti šiuos tokių pažeidimų kiekį bei taip padidinti raumenų jėgą ir ypač ištvermę, ką rodo naujausi tyrimai.

  1. Gali kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje

Tai gali būti ypatingai aktualu diabetu sergantiems žmonėms, kadangi tyrimai parodė, jog kartais spirulina veikia efektyviau netgi už daugumą populiariausių diabetinių vaistų, įskaitant ir metforminą. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad HbA1c, ilgalaikis cukraus kiekio kraujyje žymuo, sumažėjo nuo 9% iki 8%, nors tai gali atrodyti nedidelis pokytis, tačiau žinoma, jog šio žymens sumažėjimas 1% gali sumažinti su diabetu susijusio mirties riziką net 21%, o tai tikrai reikšmingas skaičius.

Pokalbio pabaigoje UAB “Gera karma” vadovas Andrejus Petraša pamatęs, kad mes esame nustebinti tokiu spirulina tablečių efektyvumu ir nauda sveikatai tik nusišypso ir priduria, kad tai dar tikrai ne viskas, o tuo įsitikinti galime patys išbandę šį produktą.