Vertinant šią žaliavą ir jos paklausą reikėtų atskirti dvi sritis, tai būtų buitinis ir pramoninis vartojimas. Pastarasis daugumai žmonių nėra labai aktualus ar įdomus. Kadangi retas kuris gilinasi į konkrečios šakos pramonės veiklos subtilybes. Tačiau praktiškai visiems bus aktualu tai, kas gali paliesti juos asmeniškai. Todėl išskirti reikėtų buitinį vartojimą. Bet net ir šioje vietoje jis gali būti klasifikuojamas dar smulkiau. Tai būtų maisto gamybai skirta žaliava ir ta, kuri naudojama, dažniausiai, būsto šildymui. Abu variantai naudojami bei sutinkami, tačiau jie nėra tokie populiarūs kaip buvo prieš kurį laiką. Pagrindė to priežastis yra išaugęs elektros panaudojimas maisto gamybai. Ir nors toks variantas tikrai nėra ekonomiškesnis, tačiau dauguma žmonių jį laiko modernesniu pasirinkimu. Be to, šiuo atveju nereikia galvoti kaip prisijungti prie dujotiekio. Todėl net ir gyvenant miesto centre galima sutaupyti, nes nebus reikalinga dujų įranga. Tačiau senesnės statybos namuose bei užmiestyje buityje ši žaliava dar naudojama pakankamai plačiai. Todėl tikrai negalima būtų teigti, kad šiandien tai jau nėra aktualu. Ir tikėtina, kad tai dar bus pakankamai svarbus energijos šaltinis ilgą laiką.

Kokia yra dujų kaina?

Tai gana dažnai kintantis dydis, kuris nėra pastovus. Kadangi kiekvienais metais ji yra perskaičiuojama. Be to, dujų tiekėjas nusprendžia, kokią kainodarą jis taikys. Žinoma, yra ir valstybinės institucijos, kurios kontroliuoja bei nustato kainas. Taip užtikrinama, jog jos būtų sąžiningos vartotojų atžvilgiu. Pastaruoju metu ji kažkiek mažėjo, todėl buvo vertinama kaip pakankamai pigi žaliava. Aišku, tam nemažai įtakos turi ir pasaulinės rinkos svyravimai bei tendencijos tiesiogiai paliečiančios šią sritį. Tačiau net ir jų pokyčiai labai ryškių pasikeitimų, dažniausiai, nelemia. Bent jau galutiniams vartotojams, kurie naudoja šią žaliavą buitiniams tikslams. Gal kažkiek labiau juntamas skirtumas gali būti tiek, pas kuriuos namuose dujos naudojamos šildymo tikslams. Arba ten, kur šilumos tiekėjas naudoja šią žaliavą kaip pagrindinę šilumai gaminti. Taigi, bendrai vertinant kaina yra pakankamai nedidelė ir turėtų būti patraukli daugumai žmonių, kurie renkasi tarp skirtingų žaliavų buitiniam naudojimui.

Gamtinės dujos šildymui bei židiniui

Ir nors pradžioje toks sprendimas gali pasirodyti gana neįprastas, tačiau praktikoje jis naudojamas pakankamai plačiai. Bent jau šildymas dujomis tikrai neturėtų nieko labai nustebinti. Bet tokie židiniai gali pasirodyti gana neįprastas sprendimas, kadangi dauguma pripratę, jog jie kūrenami medienos kietu kuru. Tačiau lyginant šiuos du variantos nemažai privalumų yra būtent tame variante, kur deginamos dujos. Ir nors jų degimo temperatūra nėra tokia didelė bei nebus sukuriama tiek daug šilumos, tačiau nedidelėms patalpoms to turėtų pilnai pakakti. Bet tuo pačiu metu atkris rūpestis kietu kuru ir jo sandėliavimu namuose. Taip pat nereikės sudėtingų sistemų, per kurias būtų pašalinami kenksmingi degimo produktai. Kadangi degant dujoms jų paprasčiausiai nesusidaro, o atsiradę garai gali iškeliauti per paprasčiausius name įrengtus ortakius. Todėl galima ir tokį židinį įsirengti praktiškai bet kokiame būste. O šis variantas bus gerokai ekologiškesnis pasirinkimas.