Ne paslaptis, kad būtent vasarą įvyksta daugiausia įvairaus pobūdžio švenčių, o joms atėjus būtina ir atitinkamai pasipuošti. Tad daugelis dailiosios lyties atstovių neranda tinkamiausio pasirinkimo nei aukštakulniai. Ir iš tiesų, jie tikrai puikiai dera prieš puošnios ar ištaigingos; trumpos ar ilgos suknelės. Taigi, nieko keista, kad dauguma dailiosios lyties atstovių sako, kad aukštakulniai bateliai – mėgstamiausia vasaros avalynė. Tačiau, natūraliai kyla klausimas: o ar geriausia? Juk ne paslaptis ir tai, kad jau poros valandų avėjimo aukštakulniais, išgirstami pirmieji skundai: tai kojos pavargo, tai šokti pasidarė nebepatogu, tai nuospauda atsirado. Tad, ką iš tiesų reikėtų žinoti apie aukštakulnių avėjimą vasaros metu?
Tokia jau ta mūsų lietuviška vasara – diena dienai nelygi: jei vieną dieną temperatūros stulpelis pakyla aukščiau trisdešimties, tai kitą dieną, žiūrėk, ir striukės gali prireikti. Ir tai yra svarbus akcentas aukštakulnių mylėtojoms: jei po pietų ar vakare laukia iškilmės ir nusprendėte pasipuošti būtent šia avalyne, tai labai atsakingai reikėtų įvertinti orus. Jei laukia ne tik karšta diena, bet ir tvankus vakaras, tikrai neprašausite pro šalį, jei avėsite aukštakulnius, o su savimi pasiimsite ir kur kas patogesnę avalynę, pavyzdžiui, lygiapadžius batelius, balerinas.
Kad šventinę dieną avėti aukštakulnius batelius būtų kuo patogiau, nepamirškite įdėti šiek tiek pastangų – t.y., išbandykite avalynę likus bent savaitei iki šventės. Apsiaukite batelius ir bent po kelias valandas kasdien juos avėkite. Nauja avalynė greičiau prisitaikys prie jūsų kojos formos ir šventinę dieną avėti ją bus kur kas patogiau.
Šventinės dienos išvakarėse verta pasidaryti ir pėdų masažą – pamirkykite kojas atpalaiduojančioje vonelėje; ištepkite šaldančiu geliu; pamasažuokite. Be to, reikėtų gerti kuo mažiau skysčių vakare. Tai lems mažesnį kojų patinimą šventinę dieną, tad avėdamos aukštakulnius jausitės kur kas patogiau.
Aukštakulniai – iš tiesų puošni, elegantiška bei puošni avalynė. Tačiau, galbūt ne pati geriausia – jų keliamas diskomfortas ne juokais gali apkartinti šventinę dieną. Vis dėlto, jei laikysitės šių paprastų patarimų, galite būti tikri – avėdamos šią avalynę jausitės kur kas geriau.